Turun kauppatieteiden ylioppilaat (TuKY) ry on valinnut kokouksessaan 1.12.2009 yhdistyksen toiminnanjohtajaksi Emma Mikkilän. Uuden toiminnanjohtajan kausi alkaa 1.1.2010.

Emma on 20-vuotias laskentatoimen opiskelija vuosikurssilta 2008. Hän on ollut TuKY:n toiminnassa aktiivisesti mukana opintojensa alusta alkaen ja toiminut muun muassa NESU:n ja vuosijuhlatiimin rahastonhoitajana sekä ollut järjestämässä Pikkulaskiaista ja Speksiä.

Toiminnanjohtaja vastaa yhdistyksen taloudenhoidosta sekä huolehtii yhdistyksen toiminnasta yhdessä hallituksen kanssa. Lisäksi tehtäviin kuuluu esimerkiksi TuKY ry:n toimistonhoito ja päivystyksistä huolehtiminen sekä Parkin ylläpito yhdessä Parkkiryhmän kanssa.

Lisätietoa valinnasta:
TuKY ry:n puheenjohtaja Anu Lahtinen
(040 721 8454, ky-hallitus-pj@tse.fi)