Turun kauppatieteiden ylioppilaat ry:n hallitus vuodelle 2011 valitaan yhdistyksen syykokouksessa 23.11. Jokaisella TuKY ry:n jäsenellä on oikeus asettua ehdolle ja tulla äänestämään. Hallitukseen voit hakea iästä, vuosikurssista ja aiemmasta kokemuksesta riippumatta. Tärkeimpiä hakijalta vaadittavia ominaisuuksia ovat into oppia uutta, halu tehdä asioita TuKY:n hyväksi sekä tiimityötaidot.

Ehdokasilmoittautuminen on nyt alkanut. Ehdolle asettuvien on hyvä, muttei pakollista, vastata infosivulla (http://www.tuky.fi/tuky-ryn-hallitukseen-2011) liitteenä oleviin kysymyksiin (ilmestyvät tiistaina) sunnuntaihin 14.11. klo 23.59 mennessä. Huomaathan, että kysymykset vaihtelevat sektoreittain: Vastaa siis kaikkien niiden sektoreiden kysymyksiin, joista olet kiinnostunut, sekä kaikkia sektoreita koskeviin yhteisiin kysymyksiin (liitteen punaisella kirjoitettu kohta ”Kaikki sektorit”).

Vaikka ehdokasilmoittautuminen päättyy sunnuntaina 14.11., ehdolle voi kuitenkin asettua vielä syyskokouksessakin.Hakijan tiedot ja vastaukset kysymyksiin tulee toimittaa 14.11. klo 23.59 mennessä osoitteeseen ky-hallitus-pj@tse.fi. Hallitusehdokkaat ja heidän vastauksensa liitteenä oleviin kysymyksiin julkaistaan TuKY:n Internet-sivuilla viikolla 46.

Suunnitellut hallituspaikat ja niiden sisällöt löydät TuKY:n sivuilta osoitteesta http://www.tuky.fi/tuky-ryn-hallituksen-jasenten-tehtavakuvaukset-2011

Lisätietoa hallitustyöskentelystä, aikataulusta ja muista käytännön asioista löydät osoitteesta http://www.tuky.fi/tuky-ryn-hallitukseen-2011
Näilät infosivulta löydät myös hallituksen laatiman alustavan toimintasuunnitelman vuodelle 2011. Lopullinen toimintasuunnitelma hyväksytään yhdistyksen kokouksessa 23.11. (eli samassa kokouksessa hallituksenvaihdon kanssa)