Hei Turun KY:n jäsen, 
 
Turun kauppatieteiden ylioppilaat ry pitää sääntömääräisen kevätkokouksensa tiistaina 19.4.2016 klo 16.00 luentosalissa 05. Yhdistyksessä ylintä päätösvaltaa käyttävät yhdistyksen kokoukset. Kokouksessa äänivaltaisia ovat kaikki yhdistyksen varsinaiset jäsenet.
 
Toimintakertomuksen, tilinpäätöksen ja tilintarkastajien lausunnon esittelyn lisäksi kokouksessa myönnetään vastuuvapaus edelliselle hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille, hyväksytään huomionosoitustoimikunnan kokoonpano ja lisätalousarvio.

Kokouksen sujuvuuden parantamiseksi toivomme, että perehdytte kokousmateriaaleihin jo etukäteen. Mikäli teillä on kysyttävää kokouksen asioihin liittyen, allekirjoittaneelle voi lähettää sähköpostia osoitteeseen 
puheenjohtaja@tuky.fi.

Alla kokouksen asialista.
 
Tervetuloa!
 
 
Turun kauppatieteiden ylioppilaat ry:n kevätkokous
 
Aika: tiistaina 19.4.2016 klo 16.00
Paikka: Luentosali 05, Rehtorinpellonkatu 3
 
 
Asialista

 

 1. Kokouksen avaus
 2. Laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen
 3. Kokouksen puheenjohtajan valinta
 4. Ääntenlaskijoiden, pöytäkirjantarkastajien ja sihteerin valinta
 5. Esityslistan hyväksyminen
 6. Ilmoitusasiat
 7. Huomionosoitustoimikunnan valitseminen (Liite 3, esittelijä: Mauno)
 8. Esitetään toimintakertomus, tilinpäätös ja tilintarkastajien lausunto (Liitteet: 1 ja 2, esittelijät: Tyynelä ja Danesi)
 9. Tilinpäätöksen vahvistaminen, vastuuvapauden myöntäminen hallitukselle ja muille vuoden 2015 vastuuvelvollisille
 10. Lisätalousarvion hyväksyminen (Liite 4)
 11. Muut mahdolliset esille tulevat asiat
 12. Kokouksen päättäminen

 Turussa 12.4.2016
Paula Peltomaa
Hallituksen puheenjohtaja